Часті запитання фізичних осіб

Відповідь:

   Канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають обкладенню митними платежами та не підпадають під установлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та не підлягають письмовому декларуванню...

Відповідь:

   Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої й тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування в таких кількостях із розрахунку на одну особу:
1) 200 сигарет або 50 сигар або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
2) 5 літрів пива...

Відповідь:

   Особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, підлягають декларуванню усно...

Відповідь:

   Для цілей оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, застосовується фактурна вартість цих товарів, зазначена в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів. (стаття 368 Митного кодексу України)

Відповідь:

   При ввезенні (пересиланні) на митну територію України громадянами звільняються від оподаткування митними платежами:

1)
особисті речі...

Відповідь:

   Обмеження при ввезенні товарів в Україну:

1. Пропуск на митну територію України товарів, які класифікуються у 1 — 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.

2. Обмеження, зазначені у пункті 1, не поширюються на:

1) алкогольні й тютюнові вироби, що ввозяться громадянами в кількостях і способами...