Які існують обмеження щодо ввезення товарів в Україну та вивезення товарів з території України?

Відповідь:

   Обмеження при ввезенні товарів в Україну:

1. Пропуск на митну територію України товарів, які класифікуються у 1 — 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.

2. Обмеження, зазначені у пункті 1, не поширюються на:

1) алкогольні й тютюнові вироби, що ввозяться громадянами в кількостях і способами, зазначеними в частині другій статті 376 Митного кодексу України;

2) харчові продукти вагою до 10 кг в упаковці виробника, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових або експрес-відправленнях;

3) харчові продукти для власного споживання на суму, що не перевищує еквівалент 200 євро, які ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;

4) домашніх тварин.


3. Не підлягають переміщенню на митну територію України в несупроводжуваному багажі продукти харчування без упаковки виробника.


Обмеження при вивезенні з території України:

1. Не допускається вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України товарів, незалежно від їхньої загальної фактурної вартості, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

2. Порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України з дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження визначається Кабінетом Міністрів України.

3. Порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України з дорогоцінних металів визначається Національним банком України.

4. Не допускається вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку. (стаття 373, 378 Митного кодексу України)