Ввезення товарів

Пропуск та оподаткування товарів, які ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України, регламентовано главою 55 Митного кодексу України.

Громадяни за умови дотримання вимог Митного кодексу України та інших законодавчих актів можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну та вивезення з України.

Митне оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України громадянами (крім товарів, що переміщуються у несупроводжуваному багажі та у вантажних відправленнях, а також товарів за товарними позиціями 8701-8707, 8711, 8716 згідно з УКТЗЕД, які підлягають державній реєстрації) здійснюється у пунктах пропуску через державний кордон України.

Товари (за винятком підакцизних товарів), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі (для повітряного сполучення), та товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та/або сумарна вага яких не перевищує 50 кг (для автомобільного, залізничного сполучення тощо) не підлягають письмовому декларуванню та не є об`єктами оподаткування митними платежами.

Товари (за винятком підакцизних товарів), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких перевищує вищевказані обмеження, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро, підлягають письмовому декларуванню, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10% і податком на додану вартість за ставкою 20%.

Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент відповідно 1000 євро та 500 євро.

Товари (за винятком підакцизних товарів), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, що переміщуються на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, а також у несупроводжуваному багажі, підлягають усному декларуванню та не є обє`ктами оподаткування митними платежами.

Товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10 000 євро, підлягають письмовому декларуванню, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10% і податком на додану вартість за ставкою 20%.

Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро.

Товари (за винятком підакцизних товарів), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України та податком на додану вартість за ставкою 20%.

Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити алкогольні напої та тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях із розрахунку на одну особу:

  • 1) 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
  • 2) 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (зі вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.

Пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 — 24 групах УКТЗЕД (продукти харчування) та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється. Дані обмеження не поширюються на:

  • 1) алкогольні та тютюнові вироби, що ввозяться громадянами у кількостях та у спосіб, що зазначені вище;
  • 2) харчові продукти вагою до 10 кг в упаковці виробника, що надходять на адресу громадян у міжнародних поштових або експрес — відправленнях;
  • 3) харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України;
  • 4) домашніх тварин.

Товари за товарними позиціями 8701-8707, 8711, 8716 згідно з УКТЗЕД (транспортні засоби), які підлягають державній реєстрації, при ввезенні на територію України для вільного використання, підлягають письмовому декларуванню з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.