Вивезення товарів

Пропуск та оподаткування товарів, які вивозяться (пересилаються) громадянами за межі митної території України, регламентовано главою 54 Митного кодексу України.

Громадяни за умови дотримання вимог Митного кодексу України та інших законодавчих актів можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до вивезення з України.

Митне оформлення товарів, що вивозяться за межі митної території України громадянами може здійснюватися у будь-якому митному органі на всій території України.

Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро не підлягають письмовому декларуванню при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України.

У разі якщо на ці товари законами встановлено вивізне мито та/або якщо відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення їх митного контролю та митного оформлення, товари підлягають письмовому декларуванню зі сплатою визначених законами України, вивізного мита та з поданням відповідних документів, виданих державними органами.

Товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро при вивезенні їх громадянами за межі митної території України підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації та зі сплатою вивізного мита у випадках, встановлених законами України.

Дія норми щодо звільнення від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення поширюється на товари, що:

  • 1) вивозяться у зв`язку з виїздом за межі України на постійне місце проживання;
  • 2) входять до складу спадщини, оформленої в Україні на користь громадянина-нерезидента, за умови підтвердження складу спадщини органами, що вчиняють нотаріальні дії;
  • 3) були тимчасово ввезені на митну територію України;
  • 4) тимчасово вивозяться громадянами-резидентами за межі митної території України;
  • 5) були одержані громадянами-нерезидентами у вигляді призів і нагород за участь у змаганнях тощо, які проводились на території України.

Не допускається до вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України:

  • 1) товарів, незалежно від їх загальної фактурної вартості, згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України;
  • 2) алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку.