Розміщення товарів на митному складі

Митний склад — це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

У митний режим митного складу можуть поміщатися будь-які товари, за винятком:

 • 1) товарів, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територію України;
 • 2) товарів, термін придатності для споживання або використання яких закінчився;
 • 3) товарів, що поставляються в Україну як гуманітарна допомога;
 • 4) живих тварин;
 • 5) електроенергії, що переміщується по лініях електропередач.

Для поміщення товарів у митний режим митного складу митному органу подаються митна декларація, товарно-транспортний документ на перевезення та рахунок (інвойс) або інший документ, що визначає вартість товару.

Термін зберігання товарів у митному режимі митного складу не може перевищувати 1095 днів від дня поміщення цих товарів у зазначений митний режим.

Термін зберігання в митному режимі митного складу підакцизних товарів, іноземних товарів, що були попередньо поміщені в митні режими транзиту, тимчасового ввезення або переробки на митній території України, а також продуктів переробки не може перевищувати 365 днів від дня поміщення їх у митний режим митного складу.

Термін зберігання в митному режимі митного складу товарів, призначених для експорту, не може перевищувати одного року з дати поміщення їх у цей режим. До закінчення зазначеного терміну такі товари мають бути вивезені за межі митної території України.

З товарами, що зберігаються на митному складі, без дозволу митного органу можуть проводитися прості складські операції, необхідні для забезпечення збереження цих товарів: переміщення товарів у межах складу з метою раціонального розміщення; чищення; провітрювання; створення оптимального температурного режиму зберігання; сушка (в тому числі зі створенням потоку тепла); захист від корозії; боротьба зі шкідниками; інвентаризація.

Власник товарів, що зберігаються на митному складі, або уповноважена ним особа з дозволу митного органу може проводити підготовку таких товарів до продажу (відчуження) та транспортування: консолідація та дроблення партій, формування відправлень, сортування, упакування, перепакування, маркування, завантаження, вивантаження, перевантаження, взяття проб і зразків товарів та інші подібні операції.

Операції, що проводяться з товарами, які зберігаються на митному складі, не повинні змінювати характеристик, за якими ці товари були класифіковані згідно з УКТ ЗЕД.

З дозволу митного органу та за умови надання фінансової гарантії відповідно до вимог Митного кодексу України товари, поміщені в митний режим митного складу, можуть тимчасово з наступним поверненням вивозитися з митного складу на термін, обумовлений метою такого вивезення, але не більше, ніж 45 днів. Не підлягають тимчасовому випуску з наступним поверненням товари, що використовуватимуться для виробництва, упаковки, експлуатації природних ресурсів, будівництва, ремонту або обслуговування, виконання земляних або інших подібних робіт.

Переваги розміщення товарів на митні склади:

 • 1) при розміщенні товарів на митний склад обов'язкові митні платежі не сплачуються (умовне повне звільнення від оподаткування митними платежами);
 • 2) за дозволом митних органів дозволяється:
  • дробити партію товару. Наприклад, суб'єкт ЗЕД при імпорті великої партії товару на територію України, надалі розмістивши її на митний склад, має можливість забирати з указаного складу у вільний обіг товар незначними (дрібними) партіями, що дозволяє йому сформувати партію товару в тій кількості, яка необхідна для реалізації кінцевому споживачу в даний момент часу, при цьому обов'язкові митні платежі сплачуються при митному оформленні сформованої партії товару;
  • маркувати товар, наприклад, у разі якщо товар ввезений на територію України без маркувальних етикеток, оформлених згідно з вимогами національного законодавства;
  • взяття проб і зразків для проведення експертизи з метою отримання необхідних експертних висновків, дозвільних документів (наприклад, сертифікату відповідності) або визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.