Розміщення товарів на склади тимчасового зберігання товарів (СТЗ)

Склад тимчасового зберігання — це відповідним чином облаштовані приміщення та/або криті чи відкриті майданчики, резервуари, холодильні або морозильні камери, призначені для тимчасового зберігання товарів під митним контролем до поміщення їх у митний режим.

Товари можуть бути розміщені на склад тимчасового зберігання без вивантаження їх із транспортних засобів.

На склади тимчасового зберігання можуть розміщуватися будь-які товари. Однак небезпечні товари, товари, що можуть зашкодити іншим товарам, або товари, що потребують спеціальних умов зберігання, можуть розміщуватися тільки на складах тимчасового зберігання з відповідними умовами для зберігання таких товарів.

Не допускається розміщення на складах тимчасового зберігання товарів, які швидко псуються або мають обмежений термін зберігання, якщо до закінчення терміну їхньої придатності залишається менше одного місяця.

Не підлягають передачі на тимчасове зберігання підприємствам товари, що зберігаються виключно митними органами.

Згідно з нормами Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI, порядок розміщення, зберігання та обліку товарів, транспортних засобів комерційного призначення на склади тимчасового зберігання, а також випуск їх із цього складу визначається центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фінансів.